Usuwanie zmian naczyniowych

Stosowane lasery

Przy zabiegu stosowane są lasery wysokoenergetyczne: diodowy 532 (typu KTP), 940 do głębiej położonych zmian  oraz aleksandrytowy (755nm).Urządzenia te pozwalają na usuwanie zmian naczyniowych na skórze twarzy- teleangiektazje, pajączki naczyniowe („spider naevus”), okolicy nosa, okolicy karkowej, część zmian w okolicy powiek, czerwieni wargowej. Częstymi zmianami są tzw „cherry angioma” w Polsce znane jako znamiona rubinowe czy też rogowiaki naczyniowe, które występują praktycznie na całym ciele.

Przebieg zabiegu

Zabieg polega na koagulacji zmian bez naruszenia powłok ciała, czyli bez kontaktu z krwią. Dobrą cechą zabiegów laserowych jest właśnie ich bezkrwawość i duża wybiórczość stąd dobrze dobrany laser jest w stanie usunąć tylko wybrane zmiany nie naruszając otaczającej skóry, poza tym nie ma przeciwwskazań do wykonywania tych zabiegów u np. osób z rozrusznikiem, bo środkiem niszczącym jest tu światło.

Okres wykonywania zabiegów

Najlepszą porą na wykonywanie bardziej rozległych zabiegów, zwłaszcza w miejscach eksponowanych jest okres od jesieni do wiosny. W okresie pełnego lata wystrzegamy się robienia w/w zabiegów nie tylko na możliwość oparzenia i uszkodzenia naskórka, ale głównie ze względu na fakt, że gojące się miejsce po zabiegu może ulec przebarwieniu. Przy usuwaniu drobnych zmian raczej się to zdarza rzadko, ale należy pamiętać wtedy też o ochronie przed promieniami słonecznymi, korzystanie z solarium jest w ogóle wykluczone.

Czasem zmiany na skórze z różnych powodów mogą być usuwane za pomocą elektrokoagulacji.

od 200 zł
Zmiany naczyniowe